BİLİMSEL PROGRAM
14 Mart 2019, Perşembe
13.45-14.00 Açılış
14.00-15.30 Tedavi Kursu

(“Hangi ilacı kime, nasıl, ne zaman, ne kadar verelim? – Akılcı ilaç kullanımı”)
Kortikosteroid tedavisi
Antikoagulan-antiagregan tedavi
İnsülin tedavisi
15.30-16.00 Kahve Molası
16.00-17.30 Antibiyotik tedavisi
Statin tedavisi
Yaşlıda unutulmaması gerekenler
17.30-18.00 Kahve Molası
18.00-19.00 İnteraktif Oturum 1

Yaşlıda kırılganlık ve sarkopeni: Tanıdan tedaviye
( Mehmet Akif Karan, Gülistan Bahat )
19.00-21.00 Akşam Yemeği
21.00-22.00 Paramedikal Konferans


15 Mart 2019, Cuma
07.30-08.30 Uzmanına Danış Oturumları

Allerji saatleri 1 – Dahiliyeci için “Zor Astım”
( Bahauddin Çolakoğlu )

Nefroloji saatleri 1 – Miksiyon bozuklukları
( Mehmet Şükrü Sever )

Romatoloji saatleri 1 – Erişkinde otoinflamatuar hastalıklar
( Ahmet Gül )

Hematoloji saatleri 1 – Perioperatif hematoloji konsültasyonu
08.30-09.30 İnteraktif oturum 2

Potasyum denge bozukluklarına yaklaşım
( Alaattin Yıldız, Ahmet Burak Dirim )
09.30-10.30 İnteraktif oturum 3

Hasta ortada kalmasın; multidisipliner yaklaşımlı olgu tartışması – I
( Tufan Tükek )
10.30-11.00 Kahve Molası
11.00-12.00 Uydu Sempozyumu 1
12.00-13.00 Öğle Yemeği
13.00-14.00 İnteraktif oturum 4

Spondilartritler (kavram, tanı ve tedavi)
( Lale Öcal, Murat İnanç, Ahmet Gül )
14.00-15.00 İnteraktif oturum 5

Lökosit bozukluklarına yaklaşım (lökositoz – lökopeni)
15.00-15.30 Kahve Molası
15.30-16.30 Uydu Sempozyumu 2
16.30-18.00 Interaktif oturum 6

Yuvarlak Masa I; Multidisipliner Değerlendirme
İç Hastalıkları ve Biyolojik Ajanlarla Tedavi
( Moderatör: Sabahattin Kaymakoğlu )

  • Romatolojide biyolojik ajanlar
    ( Bahar Artım Esen )
  • Gastroenterolojide biyolojik ajanlar
    ( Sabahattin Kaymakoğlu )
  • Hematolojide biyolojik ajanlar
    ( İpek Yönal Hindilerden )
  • Cildiyede biyolojik ajanlar
    ( Algün Polat Ekinci )
18.00-19.00 Uzmanına Danış Oturumları

Acil Dahiliye saatleri 1 – Zehirlenmeler
( Seyit Mehmet Kayacan, Kerim Güler )

Nefroloji saatleri 2 – Glomerulonefritlere yaklaşım
( Halil Yazıcı )

Romatoloji saatleri 2 – ANA pozitifliğinin değerlendirilmesi
( Bahar Artım Esen )

Hematoloji saatleri 2 – Hemogramın doğru değerlendirilmesi
19.30 Akşam Yemeği


16 Mart 2019, Cumartesi
07.30-08.30 Uzmanına Danış Oturumları

Geriatri saatleri 1 – Yaşlıda çoklu ilaç kulanımı
( Mehmet Akif Karan, Gülistan Bahat )

Gastroenteroloji saatleri 2 – Otoimmun karaciğer hastalıkları: Tanı ve tedavideki inciler
( Sabahattin Kaymakoğlu )

Nefroloji saatleri 2 – Glomerulonefritlere yaklaşım
( Halil Yazıcı )

Genel dahiliye saatleri 1 – Tüple enteral beslenme tedavisi ve komplikasyonları
( Bülent Saka )
08.30-09.30 İnteraktif oturum 7

Sürrenal insidentalomalara yaklaşım
( Sema Yarman, Özlem Soyluk Biricik, Nurdan Gül )
09.30-10.30 İnteraktif oturum 8
Hasta ortada kalmasın; multidisipliner yaklaşımlı olgu tartışması – II
( Tufan Tükek )
10.30-11.00 Kahve Molası
11.00-12.00 Uydu Sempozyumu 3
12.00-13.00 Öğle Yemeği + Poster Tartışması
13.00-14.00 İnteraktif oturum 9

Gastroenterolojide farmakolojik tedavi
( Moderatör: Fatih Beşışık )
  • Ağrı
    ( Fatih Beşışık )
  • Gaz, geğirti, şişkinlik
    ( Filiz Akyüz )
  • İshal, kabızlık
    ( Kadir Demir )
14.00-15.00 İnteraktif oturum 10

Diyabet: Diyabette değişen kavramlar, değişen tedavi yaklaşımlar
( M. Temel Yılmaz, Kubilay Karşıdağ )
15.00-15.30 Kahve Molası
15.30-16.30 Uydu Sempozyumu 4
16.30-17.30 İnteraktif oturum 11

Nöroendokrin tümörler
( Sezai Vatansever, Filiz Akyüz, Ayşe Kubat Üzüm )
17.30-17.45 Ara
17.45-18.45 Panel

Pulmoner hipertansiyona yaklaşım
( Ahmet Kaya Bilge, Gülfer Okumuş, Murat İnanç )
19.30 Akşam Yemeği


17 Mart 2019, Pazar
09.00-9.45 Konferans

İç Hastalıkları pratiğinde genetik tanı testleri
( Şükrü Palanduz )
09.45-10.30 Konferans

Kronik kalp yetersizliğinde güncel yaklaşım
( Oturum Başkanı: Dursun Atılgan
Konuşmacı: Mustafa Özcan
)
10.30-11.00 Kahve Molası
11.00-12.00 Konferans

İnsan barsak mikrobiyatası ve kronik hastalıklarla ilişkisi
( Bülent Saka )
12.00-12.45 Kapanış
Kongreye Kalan
Duyurular
  • Kongre Başlangıç Tarihi
    14 Mart 2019
  • Kongre Bitiş Tarihi
    17 Mart 2019
  • Kongre Otelleri
    NG Sapanca Hotel (ANA OTEL)
    Richmond Nua Hotel (YAN OTEL)
  • Richmond Nua Hotel 'de
    14 yaş altı çocuk kesinlikle kabul edilmemektedir. Devamı..
  • Kayıt ve Konaklama için son isim bildirme tarihi
    28.02.2019
  • Kayıt ve konaklama ücretleri için son ödeme tarihi
    15.02.2019
  • Kayıt ve konaklama taleplerinin son iptal tarihi
    14.01.2019
  • Kayıt ve konaklama son isim değişiklik tarihi
    28.02.2019
Düzenleyen
 
Arkadyas Bilişim Hizmetleri
Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır